PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 095
ocen
3,5 10 1 12095
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

* *

ocenił(a) film na 2

Aż dwie gwiazdki w nagrodę na wypowiedź "Teraz utnę Ci nos mała, polska k...o". Przynajmniej się pośmiałem przez chwilę ;)

kurkow1988

"Teraz utnę Ci nos mała"
Trzeba być wyjątkowym głupkiem, żeby robić takie błędy ortograficzne.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Że niby ja źle napisałem, czy śmiejesz się z filmu?

kurkow1988

Z ciebie się śmieję.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Cytowałem film.
A co dokładnie masz na myśli pisząc o błędach ortograficznych?

kurkow1988

Jeśli nie widzisz błędu, to jeszcze gorzej to o tobie świadczy.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

No niestety. Uznajmy, że jestem niedokształcony. Mimo wszystko mam nadzieję, że mnie poprawisz.

kurkow1988

Sam znajdź błąd, przecież to bardzo krótkie i proste zdanie. Może pocieszy cię fakt, że takich błędów w internecie jest coraz więcej, tak więc nie jesteś sam.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Niestety nie dam rady. Pomożesz?

kurkow1988

Nie pomogę. Masz jakichś kolegów w drugiej klasie podstawówki? Oni powinni być teraz w temacie.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Niestety bawię się innymi zabawkami i zostałem wyrzucony z ekipy.
Mimo wszystko jeśli zwracasz mi uwagę na jakiś błąd, wypadałoby, żebyś powiedział dokładnie o co chodzi.

kurkow1988

Wyjaśnij mi, dlaczego "ci" napisałeś wielką literą? To może być dla ciebie szok, ale niewłaściwe używanie wielkich i małych liter też jest błędem ortograficznym.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Faktycznie szok. Myślałem, że wielkość liter nie ma znaczenia.....
A tak na poważnie, to zawsze używam wielkiej litery w wypadku, gdy piszę Ci, Tobie, Twój, Ciebie itp. Jest to tzw. forma grzecznościowa, której mam nadzieję nie przestanę używać, bo cenię sobie dobre wychowanie.
Tak samo nie napiszę nikomu, że "Trzeba być wyjątkowym głupkiem, żeby robić takie błędy ortograficzne". Świadczy to po prostu o kulturze. Dlatego też staram się jak najczęściej używać formy grzecznościowej.

Miałbyś rację, gdybyś powiedział, że w tym wypadku "ci" powinno być napisane z małej litery, bo wypowiedź aktora raczej nie miała na celu zachowania formy grzecznościowej, a wręcz przeciwnie. Wtedy zgoda.

kurkow1988

Formy grzecznościowej możesz użyć wtedy, gdy zwracasz się do kogoś, a nie gdy cytujesz czyjeś słowa. Jak myślisz jak poprawnie powinien być zapisany cytat z jakiejś romantycznej sceny "Kocham Cię" czy "Kocham cię"?

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Więc jeśli osoba X napisała do osoby Y takie coś: "Muszę Ci coś powiedzieć", to ja cytując tę wypowiedź mam Twoim zdaniem napisać: "Muszę ci coś powiedzieć". Zgadza się?

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Czyli się zgadzamy

kurkow1988

Tylko z tym co napisałeś 12 minut temu.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Mówiąc komuś: "kocham cię" też masz na myśli formę grzecznościową, ale nie widać wielkości liter. Pisząc do kogoś w liście lub na forum powinieneś używać formy grzecznościowej i pisać "kocham Cię", bo rozmówca pomyśli, ze faktycznie go kochasz, ale nie szanujesz.

kurkow1988

Właśnie stałem się twoim fanem.

ocenił(a) film na 2
cotypowiesz

Cieszę się niezmiernie

kurkow1988

Dajcie sobie buzi na zgodę:)
kurkow1988 powie: 'Dam Ci buzi na zgodę' a cotypowiesz powie 'A ja dam ci buzi na zgodę'
;D

ocenił(a) film na 2
Metalheart

Ale ja się na nikogo nie gniewam :*

użytkownik usunięty
kurkow1988

Kocham po prostu ludzi, którzy się przypieprzają do błędów gramatycznych, literówek itd. Każdemu się to zdarza...

ocenił(a) film na 2

O nie. Cytuję: "Trzeba być wyjątkowym głupkiem, żeby robić takie błędy ortograficzne".
:D

ocenił(a) film na 6
kurkow1988

Wiele osób zwroty do adresata (ci , tobie) piszę z małej litery, więc się nie przejmuj ;>

cotypowiesz

Może on do tej pani ma duży szacunek i dlatego napisał wielką literą... Czepianie się o takie pierdoły jest dużo bardziej żałosne niż taki błąd ortograficzny...

photograph1

A może jesteś głupi?

cotypowiesz

Ja - może, ty - na pewno...

cotypowiesz

Padnijcie na kolana i wyraźcie swą skruchę wszyscy, którzy raczyliście popełnić tak elementarny, a przez to niewybaczalny błąd!

mokfa

Jesteś głupia i jak widać dumna ze swojej głupoty. Brawo.

cotypowiesz

Świetnie. Daję Ci więc pole do popisu; uargumentuj to należycie ;)

mokfa

Dawno, dawno temu gdy człowiek popełniał błąd i ktoś zwrócił mu na to uwagę, to pojawiała się choćby odrobina refleksji, a teraz tacy jak ty są z tego wręcz dumni i jedyną ich odpowiedzą są drwiny.

cotypowiesz

Ty [tak, wiem, z dużej litery, popełniłam straszny błąd, wiem, ale na początku zdania to chyba dopuszczalne? :(((] to nazywasz zwróceniem uwagi? Najechałeś na niego jakby zrobił jednowielkieniewiadomoco jednocześnie robiąc z siebie Alfę i Omegę. Luuuudzie, no bez przesaaaaady -,-.
+ Czytając inne Twoje wypowiedzi na forach zauważyłam, że lubisz się podniecać wypominaniem innym tego błędu O.o. Człowieku, czemu Ty się dziwisz, że ludzie tak piszą? Sama pisze tego typu zwroty z dużej litery i o dziwo jeszcze nikt nigdy mnie nie poprawił. Właśnie od podstawówki, gdy dzieciaki uczą się pisać listy, wpaja się, że zwroty Twój, tobie, Ci, Ciebie pisze się z dużej litery. Większość ludzi tak to sobie przyswaja, że z przyzwyczajenia pisze tak zawsze. Nie wiem czy to jest błąd, czy nie, ale chyba lepiej, żeby zawsze pisali w formie grzecznościowej [nawet jesli nie jest to konieczne], niż w ogóle? ;>

mokfa

No właśnie, sama się przyznajesz, że nie wiesz. Sama wystawiasz sobie świadectwo. Nikt cię nie poprawił, ponieważ większość stanowią debile, a ja alfą i omegą nie jestem bo też jestem głupi tylko nie aż tak bardzo. Nie wiem co to znaczy "O.o"

ocenił(a) film na 7
cotypowiesz

A ja stanę w obronie kurokow1988 i wypomnę też "cotypowiesz" co mi się rzuciło w oczy czytając Twój post.
Otóż, cytuję: "Trzeba być wyjątkowym głupkiem, żeby robić takie błędy ortograficzne."

Analizując dalsze wypowiedzi, można zauważyć, że chodziło tylko o jeden błąd i pisownię słowa "Ci" z wielkiej litery! Tymczasem Ty wypominasz jej błędy ortograficzne w liczbie mnogiej, czyli tak, jakby było ich tam więcej. Przemyśl dwa razy następnym razem zanim coś napiszesz, co może obrócić się przeciwko Tobie.

ocenił(a) film na 6
Michal1982

To, co się tu dzieje, to żenada i niski poziom, naprawdę. Primo: jedna osoba wypomina drugiej osobie błąd ortograficzny, podczas gdy sama popełnia błędy interpunkcyjne, jeśli już mam być chamska i się przyczepić:) Nie jest to jednak moim zamiarem, więc się nie czepiam.;) Secundo: wyzywanie kogokolwiek od głupków świadczy o poziomie autora takiego słowa. A na poważnie uważam, że dowodzenie tego, iż "ja mam rację, a ty nieeeeee!:P" jest tak obrzydliwie infantylne i tak bardzo tu nie na miejscu, że naprawdę takie tematy powinniście załatwiać między sobą, a nie na forum. dziękuję, to była moja opinia.

ocenił(a) film na 2
kurkow1988

Bardziej podobał mi się tekst ,,Nieźle ją przerżnęłaś".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones